A jako Antarktida: Pohled z druhé strany

595 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Nejméně známý světadíl, který lidé objevili až jako poslední. Prázdný kontinent, který patří všem a kde můžeme žít s méně věcmi, než máme doma. Dějiště příběhů potvrzujících věčnou lidskou touhu po poznání a překonávání vlastních možností. Antarktida dnes klade znepokojivé otázky, jestli se víc mění svět okolo nás, nebo náš pohled na něj. Unikátní ilustrovaná kniha pro malé i velké čtenáře ukazuje, co se stane, když se na vše podíváme z jiné strany.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kdo by se aspoň jedinkrát nezasnil nad tím, jaké by to bylo žít na bělostné pláni, kde neroste jediný strom a která vyjma odborníků z vědeckovýzkumných stanic nemá stálé obyvatelstvo? Na světě už není moc míst, kde člověk ještě nebyl. Jako by už nebylo co objevovat. A právě to je ten nejnáročnější úkol: objevovat svět znovu a způsobem, jakým jsme ho ještě neviděli. Naučit se užívat jeho bohatství a pestrost tak, abychom po sobě nenechali ekologickou pohromu, aby zůstal fascinujícím místem i za tisíc let a uživil ty, kdo tu budou po nás.

Konceptuální výtvarník David Böhm (1982), mj. spoluautor oceňovaných knih Hlava v hlavě, Jak se dělá galerie a komiksu Ticho hrocha, využívá ve své autorské encyklopedii A jako Antarktida kombinované výtvarné techniky, staré mapy, technické projekce, dokonce fotografie plyšových zvířat, a tak i po stránce ilustrační vytvořil hodnotnou publikaci pro celou rodinu.

A jako Antarktida: Pohled z druhé strany získala zaslouženě ocenění Zlatá stuha v kategorii literatura faktu pro děti a mládež a byla zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: David Böhm
Ilustrace: David Böhm
Nakladatel: Labyrint / Raketa
ISBN: 978-80-86803-56-2
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 245×325 mm, 80 stran + rozkládací stránky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: