Příběhy u kterých se budete popadat za břicho

Knížky mají kouzelnou moc plnit všechna nesplnitelná přání, zažít obrovská dobrodružství a dostat se na místa, která neexistují. Umí v nás vyvolat smutek, lítost, ale také obrovskou radost a v neposlední řadě také tolik legrace, co jen naše břicho unese.

Přinášíme tipy na ty z příběhů, které vás nenechají klidnými a při nichž se budete smát od začátku až do konce.

PREVÍTOVI ANEB NEUVĚŘITELNÝ SVĚT ROALDA DAHLA PLNÝ FANTASTICKÝCH DOBRODRUŽSVÍ

Pan a paní Prevítovi jsou manželé k pohledání. Nejen, že strašně smrdí, protože nedodržují žádnou hygienu, ale neustále se taky hádají, jeden druhému dělá naschvály a nenávidí děti. Celý svět je pro ně nepřítelem, a tak neustále kují pikle a vymýšlí, jak ho ještě víc potrestat. To se jim nakonec ale vůbec nevyplatí… Roald Dahl ale nezůstal jen u Prevítových! Svou nedozírnou fantazií okouzluje i s jinými příběhy. Vydejte se na cestu k Umpalumpům spolu s Karlíkem a prozkoumejte záhadnou továrnu na čokoládu! Nechte si přivodit růžové sny Obrem Dobrem, nebo prožijte dobrodružství s úžasně chytrou a nadanou Matyldou, která má dokonce i kouzelné schopnosti.

Dahlovy světy jsou naplněny fantasknem, laskavým humorem i neskutečnými dobrodružstvími, z nichž jen srší kouzla a čáry. Byl úžasným vypravěčem, a tak i z nečtenářů se díky Prevítovým či Matyldě stanou čtenáři a navíc se smyslem pro humor a bujnou fantazií.

JAK KLÁRKA ČEKALA NA DĚDEČKA A NAŠLA SI TAK 11 BABIČEK

Klárka je veselá školačka, která bydlí u svého milovaného dědečka a každý den s ním zažívá spoustu legrace a zábavy. Jednoho dne ale dědeček musí do nemocnice a Klárky se postupně ujme 11 náhradních babiček, které jí předávají životní moudra dle svého gusta. Klárka tak zažívá zcela nové životní zkušenosti, spoustu dobrodružství a o ničem nezapomíná pomocí dopisů a pohlednic informovat dědečka do nemocnice. A pozor! Do své korespondence nechá nahlédnout i vás čtenáře!

Útlá knížečka malého formátu s laskavým podtónem vypráví o vůních domova, o životních překážkách, které je nutno brát s humorem a také o tom, že nejdůležitější je zůstat za každé okolnosti sám sebou. Klárčin příběh je zaznamenán skrze její korespondenci dědečkovi a nechybí ani její malůvky a ilustrace. Pojďte se spolu s ní vydat na cestu, na které se rozhodně nebudete nudit!

BLÁZNIVÁ DOBRODRUŽSTVÍ DĚDY PETTSONA A KOCOURKA FIŠKUSE

Taky se někdy mazlíte se svým kocourkem a představujete si, co by vám asi řekl, kdyby uměl mluvit? Přesně o tom sní i děda Pettson, zatímco mu kocourek Fiškus podřimuje na klíně. A ejhle! Fiškus se nakonec opravdu promluvit uráčí! Od té doby spolu s Pettsonem rozmlouvají celé dny, hrají si na schovku a zažívají nekonečno zábavy, legrace a bláznivých chvil. Ani jeden se už nikdy necítí osamělý.

Pojďte prožít blázniviny spolu s touto lehce výstřední dvojicí přátel, upečte s nimi palačinkový dort, lezte po střechách a nezapomeňte se u toho pořádně zasmát. Protože ať se děje, co se děje – se smíchem to je vždycky snadnější!

PŘÍBĚH O VILÉMOVI, POROUCHANÉM DĚDEČKOVI A JEDNÉ ZAPOMENUTÉ LÁSCE

S dědečky bývá sranda, občas vás vezme na zmrzku, vypráví příběhy z mládí, nebo si s vámi až do noci hraje. Vilém má taky jednoho takového dědečka, ten je navíc ale ještě trošku porouchanej. Převléká se za policajty, plavčíky a jiné postavy a opravdu svým rolím věří. A tak se jednou stane, že takový „policajt“ přijde vyzvednout Viléma ze školy. Všichni se bojí, jakou vylomeninu děda Cyril zase vyvede a snaží se ho za každou cenu opravit. Od té doby se strhne velké dobrodružství! Společně s panem doktorem Pavlíkem totiž zjistí, že dědeček není až tak porouchaný, ale jen touží po své dávné lásce. A právě ta je lékem na všechny neduhy, dokonce i na stáří! Pojďte se vypravit na bláznivou výpravu za láskou spolu s nimi. Bude to napínavé, legrační a neskutečně zábavné!

LÁŽOPLÁŽO JE MĚSTEČKO, V NĚMŽ JE KAŽDÉ PŘÁNÍ PŘEDEM SPLNĚNO…

Určitě si někdy říkáte, jak by bylo všechno jednoduchý, kdybyste měli zlatou rybku, která by vám plnila přání. Nemuseli byste třeba chodit do školy, nepotřebovali byste peníze a jen si užívali legraci a zábavu. Zlatá rybka ale není až tak nutná, stačí, když zavítáte do městečka snů zvaného Lážoplážo! Nejen že tam budete místo do školy chodit do hračkářství, přemisťovat se v bublinách a Jezevčíkomat vám nabídne, cokoliv si usmyslíte, ale také se tam díky nápaditému panu starostovi ubytuje Zlatá velryba, která pod ploutví drží sto přání. To se teprve začnou dít věci!

Poklid městečka je ale jednoho dne narušen, do Lážapláža se vrací starý nelida a záškodník, obávaný křáp Pařát, který způsobí pěknou paseku. A dát všechno do pořádku není vůbec žádný „lážoplážo“. Nakonec ale vše dobře dopadne, protože v takovém městečku nic není nemožné! Pojďte prožít neuvěřitelné dobrodružství spolu se Zlatou velrybou a dalšími jedinečnými postavami dvoudílného Městečka Lážapláža. Za každou kapitolou navíc najdete spoustu zvídavých otázek a nápadů, díky nimž si příběh můžete přibarvit dle svého, kontrolovat svou pozornost a vyprávět si o tom i s jinými čtenáři a kamarády.

JAKUB A DVĚ STĚ DĚDEČKŮ A DALŠÍ NEUVĚŘITELNÉ PŘÍBĚHY MILOŠE MACOURKA

Jakub prožívá osamělé dny plné nudy, protože jeho dědeček má spoustu práce a na legraci mu nezbývá čas ani nálada. Co s tím? Naštěstí mají na zahrádce zázračnou půdu, v níž vyroste úplně cokoliv! Tak proč nezasadit samotného dědečka a nemít jich najednou o 200 víc? O práci se snadno podělí a Jakub si tak s ostatními může celé dny jen hrát, malovat a užít spoustu zábavy!

Tímhle bláznivě kouzelným příběhem ale knížka nekončí, nabízí spoustu dalších pohádek, po jejichž přečtení nic nebude nemožné! Barborka si povídá se svými zoubky, koberec má duši, a když jsou písmenka moc hubená a polámaná, musí se jim uvařit čaj a nožičky zasádrovat! Jakub a dvě stě dědečků z pera kultovního Miloše Macourka je soubor těch nejpotrhlejších a zároveň nejlaskavějších pohádek, které potěšily již nejednu generaci čtenářů a čtenářek.

PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA A TISÍCE ZÁŽITKŮ NA 300 STRANÁCH

Kdo by neznal osobitou Pipi se dvěma zrzavými copy, opičkou na rameni a tou nejbujnější fantazií! Když se přistěhuje do malého usedlého městečka, způsobí pořádný rozruch. Nejen že se chová poněkud výstředně, každou punčochu má jinou a vypráví o svém tatínkovi, který je na dalekém ostrově černošským králem, ale také tím že žije úplně sama v kouzelné vile Vilekule a jejím společníkem je pouze Pan Nilsson, veselá opička. Má však dobré srdce, a tak si rychle získá spoustu přátel, s nimiž zažívá úžasná dobrodružství. A s jistotou si získá i srdce vás čtenářů, protože ta dobrodružství budete chtít prožít spolu s ní!
Pipi Dlouhá Punčocha je dalším příběhem legendární Astrid Lindgrenové, který nabízí skoro 300 stran zábavy, legrace a bláznivých zážitků. A nejen to! Po přečtení už nikdy nebudete muset skládat ponožky, protože zjistíte, že nejzábavnější je stejně vzít si každou jinou.

KOSPRD A TELECÍ, ÚSTŘEDNÍ ROŠŤÁCKÁ DVOJKA ÚTOČÍ NA ŠKOLKU

Představte si, že jdete první den do školky, musíte se poznat s novými kamarády a ještě máte úplně nemožný a směšný příjmení - Kosprd! No úplná noční můra. Z této prekérní situace vede jediná cesta, poznat někoho s příjmení třeba ještě nemožnějším. Co třeba Telecí? Kosprd takovou holčičku opravdu pozná a od té doby jsou nerozlučnými kamarády. Od té doby tato ústřední rošťácká dvojice ve školce zažije spoustu legrace a zábavy a nakonec zjistí, že jejich jména jsou přece jen výjimečná – získali díky nim to nejcennější, přátelství.