Ani holka, ani kluk

349 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024

Končí školní rok, všechny děti se těší na prázdniny s kamarády, jen Lukáš se bojí, že bude sám. Ve třídě totiž každý patří do nějaké skupinky, holky se začínají malovat a kluci hrají hry na mobilech, ale Lukáš nikam nezapadá. Jednoho dne si vezme, co mu nepatří, a probudí se v něm nové pocity. Zjišťuje, že na světě jsou lidé, kteří se necítí být ani muži, ani ženami, a rozhodne se pátrat po jejich osudech.

Od původních obyvatel Ameriky přes Indii, Mexiko, Albánii až po New York… Lukáš začíná chápat, že svět je kouzelné místo, v němž se může cítit dobře úplně každý. Jedna z nejzajímavějších ilustrátorek nejmladší generace sleduje v dětské knize téma, které je jí bytostně vlastní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Marto Kelbl (*1996) vystudovala ilustraci na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, výtvarné zkušenosti sbírala v Portugalsku, USA, Francii či Itálii a nyní žije v Plzni. Věnuje se autorským knihám, její sbírka ilustrovaných palindromů Tam a zpět (knižně 2023) získala druhé místo ve studentské kategorii Nejkrásnějších knih roku 2020 a o rok později též bodovala v soutěži Book in Progress. Diplomová práce They Them (2022), jež je základem knihy Ani holka, ani kluk, přivedla Marto Kelbl mezi finalisty soutěže Czech Grand Design.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Marto Kelbl
Ilustrátor: Marto Kelbl
Nakladatelství: Paseka
ISBN: 978-80-7637-407-2
Rok vydání: 2023
Podrobnosti: vázaná, 205 x 260 mm, 96 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: