Bažina v obýváku a jiná dobrodružství

349 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Jáchym a Josefína navštěvují cizí planety. Zabydleli byt přibližně dvěma sty tisíci koček. Vymysleli hru „Čuchni si k mojí ponožce“. Mají rádi růžové nosorožce, co dělají duhu. A dokonce vám prozradí, co je to kydel. Všechny příběhy v této knize se skutečně odehrály. Hlavně ten o bažině, která se rozprostírá v obýváku. Zážitky sourozenců se v hravém i rozpustilém komiksu proměňují ve výlety do světů plných fantazie. Mizí během nich rozdíly mezi realitou a dětskou představivostí, každodennost se v kruhu milující rodiny proměňuje v pestrobarevná dobrodružství.

Jejich příběhy přímo vyzývají ke společnému čtení a hraní. Děti i rodiče si čtení užijí po svém a všichni se na stránkách knihy uvidí. Opakuje se tu motiv hry, dětského pábení i rodičovství, kdy jsou náročné dny vykoupené jiskrou v očích dětí a jejich schopností vytrhnout dospělého ze strastí všedního dne. Kreslený humor se tu potkává s komiksovou poezií.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kristýna Plíhalová (1985) vystudovala dramaturgii na DAMU. Komiksu se věnuje přes deset let, ilustrovala řadu knih pro děti a mládež, podílí se na animovaném seriálu Anča a Pepík a na dalších dětských pořadech České televize. Se studenty a studentkami Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity připravila komiksovou publikaci Roll Out the Barrels!: Vzpomínky na osvobození (2020) a jako kreslířka spolupracovala na komiksu V hlavní roli Tomáš Holý (2021) nebo na knize Záludnosti těla (2022).

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Kristýna Plíhalová
Ilustrátor: Kristýna Plíhalová
Nakladatelství: Paseka
ISBN: 978-80-7637-295-5
Rok vydání: 2023
Podrobnosti: vázaná, 160 x 235 mm, 120 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: