Bertík a čmuchadlo

299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
18.4.2024

Začaly prázdniny. Jedu s mamkou a Richardem na jeho chalupu. Ale nechce se mi tam. Radši bych zůstal u táty. Mohl bych celej den hrát hry na počítači, pít Fantu a jíst třeba hranolky anebo něco jinýho, co bych chtěl. 

Bertíkovi je devět. Rodiče se rozvedli a on žije s maminkou, která si našla nového přítele. Bert mu říká Rypouš. Ostatně, celou tu životní změnu nese velice těžce. Připadá mu jako zrada. Chci, aby bylo všechno jako dřív! Vzteká se. Žárlí. Na všechny kolem sebe je protivný. Až jednou potká v lese za chalupou zvláštní mluvící zvíře — čmuchadlo — a skamarádí se s ním. Dokáže neočekávané přátelství s tajemným tvorem změnit Bertíkův pohled na svět? 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ocenění White Ravens 2015 

Petra Soukupová (nar. 1982) patří k nejúspěšnějším současným českým spisovatelkám. Dosud vydala pět knih pro dospělé (K mořiZmizetMarta v roce vetřelcePod sněhem a Nejlepší pro všechny) a tři knihy pro děti (Bertík a čmuchadloKdo zabil Snížka? a Klub divných dětí). Je držitelkou řady ocenění a nominací. Unikátní propojení knihy pro děti Kdo zabil Snížka? s románem pro dospělé Nejlepší pro všechny vyneslo Petře Soukupové v roce 2018 hned dvě nominace na cenu Magnesia Litera. Její knihy se pravidelně umisťují v žebříčcích bestsellerů a byly přeloženy do deseti jazyků. Působí rovněž jako dramaturgyně a scenáristka. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Petra Soukupová
Ilustrace: Petr Korunka
Nakladatel: Host
ISBN: 978-80-7491-248-1
Rok vydání: 2014
Podrobnosti: vázaná, 168×235 mm, 136 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: