České lidové pohádky: Kouzelné pohádky 1

399 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
6.10.2022

Druhý svazek plánované devítisvazkové edice, která se snaží splatit dlouhodobý dluh české folkloristiky, tentokrát věnovaný kouzelným pohádkám. Jednotlivé motivy jsou přehledně členěny podle mezinárodní standardizace, pohádky jsou doplněny komentáři, které mimo jiné ukazují tematické vazby napříč evroskými kulturami. Svazek obsahuje nejen pohádky zapsané v českém jazyce, ale i pohádky z našeho území přeložené z němčiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nová komentovaná edice lidových pohádek přináší v devíti svazcích ucelený přehled všech českých (ve smyslu územním i jazykovém) pohádek. Podává tak důležitou informaci o jednom z aspektů života našich předků a zároveň lépe osvětluje vnímání a přijímání pohádkových motivů v současném mediálním světě. Jednotlivé pohádkové texty jsou určeny čtenářům jak laickým, tak odborným, jimž kromě samotných textů pohádek poslouží také odborné komentáře a poznámky.

Druhý svazek plánované edice, která se snaží splatit dluh, jejž česká folkloristika vůči veřejnosti má, je věnován kouzelné pohádce. Následovat bude druhý díl kouzelných pohádek, dále svazek s pohádkami legendárními, novelistickými a žertovnými.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní poklady
Autor: Jaroslav Otčenášek
Nakladatel: Vyšehrad
ISBN: 978-80-7601-244-8
Rok vydání: 2020
Podrobnosti: vázaná, 165×240 mm, 560 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: