Dobrodružství slečny Madlenky (CZ/FR)

Novinka
300 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Dobrodružství slečny Madlenky je knížka poezie pro děti, no hlavně pro slečny, doprovázená osobitými ilustracemi Kateřiny Černé.

Dobrodružství slečny Madlenky vznikaly v roce 1962, avšak zůstaly nedokončeny. V roce 2023 vychází poprvé ve dvojjazyčném vydání. / Les aventures de mademoiselle Madeleine ont vu le jour en 1962, mais sont restées inachevées. Aujourd'hui, en 2023, elles sont publiées pour la première fois en édition bilingue.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kateřina Černá (1937-2024) byla výtvarnice, pedagožka a autorka mnoha autorských knížek, ve kterých propojuje psaný text se svéráznou výtvarnou formou. Dílo Kateřiny Černé je zastoupené ve sbírkách Národní galerie v Praze, Okresní galerie v  Liberci, nebo také v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích. 

V roce 2016 objevila rukopisy paní Černé grafička Anna Pleštilová, absolventka UMPRUM a majitelka nakladatelství Bylo nebylo. To se věnuje vydávání poezie, autorských knih, knížek pro děti i beletrie pro dospělé, které vznikají pod rukama několika autorů, jsou pečlivě upravené a nezřídka ručně vázané. Umělecky laděné rukopisy Kateřiny Černé přesně odpovídají poetickému zaměření nakladatelství, a tak je Anna Pleštilová začala v malém nákladu vydávat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Básničky a říkanky
Autor: Kateřina Černá
Ilustrace: Kateřina Černá
Nakladatelství: Bylo nebylo
ISBN: 978-80-88348-17-7
Rok vydání: 2023
Podrobnosti: vázaná, 148x210 mm, 44 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: