Dva tátové a zvědavá holka

399 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Ilustrovaný příběh zvědavé Elišky, která žije na malé české vesničce a do domu naproti se přistěhuje trochu netradiční a odlišná rodina. Eliška se vydává zjistit, jak žije rodina, kde jsou dva tátové, ale má strach o tom říct doma svému tátovi, který nemá pro lidi s odlišnou sexuální orientací moc pochopení. Jak to dopadne? A bude se nakonec Eliška moct kamarádit s dětmi od dvou tátů?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Díky příběhu o dvou o tátech a jejich rodině můžete dětem přirozenou formou ukázat, že ve společnosti nejsou jen klasické rodiny, ale i trochu jinak sestavené domácnosti, například tvz. duhové rodiny, kde jsou za rodiči dvě ženy nebo dva muži.
Podle posledního sčítání obyvatel v roce 2011 žije v České republice nejméně 925 dětí ve stejnopohlavních rodinách. Vzhledem ke stáří tohoto údaje a stále se rozšiřujícího povědomí o možnostech zakládání duhových rodin toto číslo dnes už téměř jistě přesahuje počet 1000 dětí.

Odbornou terminologií: Jeden muž je vždy biologický otec a druhý tzv. sociální otec, tedy roli "táty" vykonává, ale nemá k dítěti genetickou vazbu.

Kniha se nijak nezabývá vysvětlováním toho, jak se rodí děti stejnopohlavním párům. Jde o jednoduchý příběh kopírující reálný život, kdy především v západních zemích se v kolektivech rodin běžně setkávají různé rodiny, fungují vedle sebe, přátelí se nebo společně cestují a pořádají akce pro své děti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pohádkové příběhy
Autor: David Vaníček, Michal Vaníček
Ilustrace: Šárka Svobodová
Nakladatel: Dva tátové
ISBN: 978-80-907686-0-4
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 300×300 mm, 40 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: