Everest

395 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Každý rok se stovky lidí ve stopách Edmunda Hillaryho a Tenzinga Norgaye odváží vystoupit na Mount Everest, aby navštívili nejvyšší místo Země. Hora toho ovšem nabízí mnohem více než příběhy statečných horolezců. Prostřednictvím této knihy se můžeme vydat zpátky v čase až k jejím dávným počátkům, dozvědět se o zvířatech a rostlinách žijících na této hoře nebo poodhalit mýty a legendy týkající se vznešené Sagarmáthy, Bohyně nebes. Tato nádherná naučná obrázková kniha o nejvyšší hoře světa nezklame žádného zvídavého čtenáře od 8 do 88 let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jaké to asi je zdolat nejvyšší horu světa a dostat se až do nebes? Klára Kolouchová, první Česka na Everestu a na K2, se k tomu vyjadřuje takto: 

„Asi by se slušelo, mít Everest na pomyslném žebříčku úspěchů někde úplně nahoře. Vždyť on sám je také největší, nejvyšší kopec na zeměkouli. Tehdy, 16. května 2007, jsem byla na jeho vrcholu a nic nebylo výš. Od té doby jsem zdolala mnoho svých dalších pomyslných Everestů a zpětně neumím říct, který byl největší. Pokaždé to asi byl ten, o který jsem usilovala a kterým jsem žila. Věřím, že se ještě potkám se spoustou Everestů, které budou stejně majestátné, zdánlivě nedosažitelné, a přesto krásné. Moc to přeju i vám, kteří před nějakým takovým pomyslným vrcholem stojíte a chystáte se vyrazit. Tak vzhůru! A ať se vám plní vaše sny!“ 

S nádherně ilustrovanou a zpracovanou knihou Everest v podání Sangmy Francis a Lisk Feng můžete prožít výstup na nejvyšší horu světa v bezpečí domova a připravit se třeba i na jiné dobrodružné výpravy do hor a do přírody. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Sangma Francis
Ilustrace: Lisk Feng
Nakladatel: Labyrint / Raketa
Překlad: Ondřej Kavalír
ISBN: 978-80-86803-58-6
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: vázaná, 245×315 mm, 80 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: