Grimmové

448 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
30.5.2024

Autoři si vybrali deset pohádek bratří Grimmů a předkládají nám je v podobě, v jaké je zpravidla neznáme. Bratři Grimmové svoje pohádky poprvé uveřejnili v letech 1812 a 1815 a v pozdějších vydáních mnohé z nich upravovali a uhlazovali, aby nebyly tak děsivé a pohoršlivé a lépe vyhovovaly dobovému vkusu vztahujícímu se na četbu pro děti. Většina čtenářů tyto pohádky zná ve verzích z posledního vydání bratří Grimmů z roku 1857. Z mnohých příběhů se ale za více než století a půl vytratila původní síla, nezkrotnost a drsnost. Autoři se v této knize vracejí k původním verzím a zároveň je vypravují vlastním hlasem, který mocně zesiluje světově proslulý a nezaměnitelný kreslíř John Kenn Mortensen.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kenneth Bogh Andersen (1976) původně pracoval jako učitel a zprvu psal jen ve volném čase. První kniha mu vyšla v roce 2000 a od té doby vydal na čtyřicet titulů pro děti a mládež, především v žánrech jako fantasy, horor či science fiction. Jeho série o superhrdinovi jménem Antboy se dočkala filmové podoby a podle knihy Luciferův učeň (Djavelens larling) byl napsán muzikál. Jeho díla byla přeložena do více než patnácti jazyků, mimo jiné i do češtiny.

Benni Bodker (1975) vystudoval dánštinu a filosofii na Univerzitě v Roskilde, píše knihy pro děti a mládež, za které byl v rodném Dánsku nominován na řadu cenu a několik jich už získal. Velký úspěch slavily například jeho upírské příběhy ze série Děti noci (Nattens born). Jeho knihy byly kromě norštiny a švédštiny přeloženy například i do angličtiny, japonštiny, němčiny a řečtiny. A samozřejmě také do češtiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Kenneth Bogh Andersen, Benni Bodker
Ilustrace: John Kenn Mortensen
Nakladatel: Argo
ISBN: 978-80-257-4246-4
Rok vydání: 2023
Podrobnosti: vázaná, 160x205 mm, 236 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: