Hoakes Island

380 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Do rukou se vám dostává deník Henryho Hoakese. Henry se ztratil a je v nebezpečí. Dokážete najít všechny klíče a vyřešit všechny hádanky, které vedou k jeho záchraně? Na pomoc se vám může hodit i speciální lupa, která v knize odhalí detaily, které jsou na první pohled neviditelné. Kniha je v angličtině. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Henry Hoakes has gone missing and Hoakes Island Amusement Park is in grave danger. This notebook, a hastily assembled collection of diary entries, notes, puzzles and clues, is the only key to find out what’s happened to Henry and stop the dastardly developers who want to knock down the park.

Solve the puzzles and discover keys and clues as you travel around the island on a quest to rescue Rita the anteater, Granville the gorilla and the rest of the talking animals who live there. It’s a race against time that only a puzzle master can win!

This ingenious and immersive puzzle adventure comes with a fold-out map of Hoakes Island and a special red lens to discover secret messages and clues. Can you solve the mystery and save Hoakes Island? We’re counting on you!

Doplňkové parametry

Kategorie: Cizojazyčné knihy (7-11)
Autor: Ian Friel
Ilustrace: Helen Friel
Nakladatel: Laurence King Publishing
ISBN: 9781786270320
Rok vydání: 2018
Podrobnosti: vázaná, 255x185 mm, 64 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: