Kamarádi z abecedy

199 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

My dospělí vidíme písmena jako pravidelnou soustavu čar a obloučků, a často už ani to ne, protože slova čteme na jedno nahlédnutí a na písmenka si je dávno nerozkládáme. A tak nás občas jenom děti upozorní na to, že písmenka vypadají jako NĚCO. Jako stříška, jako tlustá babička nebo jako srpek měsíce. František Petrák namaloval písmenka jako šašky a postavičky. V jeho cirkusu se producírují i akrobati, hadí žena, silák Xaver nebo fakír z Filipín. Každé takové písmeno má v sobě ukryto veliký příběh, který je naznačený v krátké básničce Radka Malého. Ten příběh můžete objevovat a vymýšlet i sami se svými dětmi. Někdy ho dokonce můžete nakreslit; hrát si a učit se zároveň. To se jen tak nevidí!  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Připravili jsme pro vás unikátní publikaci, která vašeho potomka přirozenou formou naučí rozpoznávat abecedu. Kniha je určena k prohlížení, ke společné četbě půvabných veršů, k přemýšlení i práci s barvami nebo pastelkami. A nevěřte škarohlídům, kteří tvrdí, že do knih se nekreslí! Tak jako si schováte alespoň některé kresby svých dětí, uchováte si i tuto knížku. Jednou se k ní jistě budete vracet jako k jedinečné památce, která dokázala navždy zachytit tvořivost vašeho syna či dcery a jejich první rozumění světu kolem nás — jejich první krůčky s kamarády z abecedy. 

Radek Malý (nar. 1977) je literární vědec, překladatel a spisovatel. Jeho odborný zájem směřuje ke komparatistice, translatologii a literatuře pro děti a mládež. Do češtiny přeložil několik klasiků německy psané poezie a dvěma z nich, Paulu Celanovi a Georgu Traklovi, věnoval i odborné knihy. Je nositelem Ceny Jiřího Ortena za sbírku Vraní zpěvy (2002) a dvou Liter ve výročních knižních cenách Magnesia Litera za sbírku Větrní (Zcestné verše) (2005) a za knihu pro děti Listonoš vítr (2011). 

František Petrák (nar. 1961) se věnuje řadě výtvarných oborů, zabývá se malbou, kresbou, grafikou, grafickým designem, literárně-dramatickými žánry a scénografií. Kromě volné tvorby patří k jeho letitému zájmu práce pro děti, především ilustrace a loutkové divadlo. Absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Ostravskou univerzitu. Působí jako pedagog na SUPŠ Uherské Hradiště a současně vyučuje grafický design na Ústavu vizuální tvorby na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. V minulých letech jeho ilustrace přinášel například časopis pro nejmenší čtenáře Sluníčko. František Petrák žije a pracuje v Luhačovicích. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro malé děti (3-6)
Autor: Radek Malý
Ilustrace: František Petrák
Nakladatel: Host
ISBN: 978-80-7294-702-7
Rok vydání: 2012
Podrobnosti: kroužková, 165×235 mm, 72 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: