Král Špunt

99 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Komiks z tajemných moří. Posádka Bludného Holanďana, přízračné lodi odsouzené na věky křižovat sedm moří bez možnosti přistát, zrovna nehýří dobrou náladou. Teprve růžolící batole, které začátkem dvacátého století zachrání z potápějícího se zaoceánského parníku, vrátí mrtvým námořníkům chuť do života, tedy do smrti. Malé děcko je v jejich očích králem. Mrtví piráti přepadají lodě a drancují kuchyňské sklady, aby pro svého krále zajistili mléko a piškoty. Král Špunt, jak mu říkají, vyrůstá mezi kostlivci a sní o dni, kdy bude mrtvolou jako ostatní. Ale jeho cesty se mají ubírat jinudy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kratičkou fantastickou povídku francouzského spisovatele Pierra Mac Orlana (1882–1970) proměnil David B. (1959), autor slavné série Padoucnice, v humornou, lehce ponurou a zároveň poetickou bajku o dětství, o přípravě na život, potažmo na smrt.

Adaptací Mac Orlanovy povídky si David B. dle vlastních slov splnil dávný sen: „Ten příběh o dítěti, které se připravuje na život mezi mrtvými, mě dojal. Je to svým způsobem můj vlastní příběh.“

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: David B.
Ilustrace: David B.
Nakladatel: Baobab
ISBN: 978-80-7515-020-2
Rok vydání: 2015
Podrobnosti: vázaná, 210x297 mm, 48 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: