Ledový zámek

750 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Příběh slavného norského spisovatele Tarjei Vesaase o dvou mladých dívkách, jejichž křehké přátelství je nečekaně a náhle přerušeno smrtí jedné z nich ve velkolepém, ale děsivě chladném ledovém zámku, dostal po více než půlstoletí komiksové zpracování od Martiny Špinkové.

Kniha má dva díly – komiksovou a textovou, spojené jsou navlékací pruženkou, zatavené do folie. Mohou ji tak číst zároveň děti a dospívající zhruba od 10 let i jejich rodiče.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autor brilantní novely pro mládež, norský klasik Tarjei Vesaas, prokázal na nevelké ploše svou geniální schopnost vcítit se do mysli a srdcí náctiletých „dětí“. Jeho dvě hrdinky, veselá a družná Siss a plachá, uzavřená Unn, zpečetí nové přátelství – a vzápětí se jedna z nich ztratí. Křehký příběh se odehrává v kulisách norské zimy a následného tání a příchodu jara. Je o dospívání, kamarádství, tajemství, smutku, o potřebě mlčet i potřebě se svěřovat a povídat si. Vypráví o tom, jak se my lidé můžeme navzájem osvobodit ze zakletí. Knížka vychází v tradičním překladu Heleny Kadečkové opatřeném novou jazykovou redakcí Jarky Vrbové jako dvousvazkový soubor: V měkké vazbě původní Vesaasův text a v pevné vazbě moderní obrazová kniha na pomezí komiksu doprovázená zjednodušeným vyprávěním. Ilustrací a úpravy textu se ujala renomovaná autorka dětských knih a malířka Martina Špinková.

Doplňkové parametry

Kategorie: Komiksy
Autor: Tarjei Vesaas
Ilustrace: Martina Špinková
Nakladatel: Cesta domů
Překlad: Helena Kadečková
ISBN: 978-80-88126-88-1
Rok vydání: 2021
Podrobnosti: vázaná, 193×268 mm, 98 +160 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: