Malí filozofové

498 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
25.6.2024

Každý dospělý může být filozofem a každé dítě jím je.

Jedni z nejlepších filozofů na světě se scházejí tam, kde bychom je nečekali: v mateřských školách a na dětských hřištích. Diskutují o otázkách spjatých s metafyzikou a morálkou, přestože tato slova ještě nikdy neslyšeli a možná si ani neumějí zavázat tkaničky. Jsou to děti. A jak nám Scott Hershovitz dokazuje ve svém laskavém debutu, jsou to také překvapivě dobří filozofové.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hershovitz má dva malé syny, Rexe a Hanka. Od chvíle, kdy začali mluvit, si všímal, že si pokládají filozofické otázky a snaží se také na všechny najít odpověď. Spolu se svými dětmi nás autor zve na zábavnou procházku klasickou i současnou filozofií, na níž se budeme zabývat otázkami typu: Má Hank právo pít limonádu? Kdy je v pořádku nadávat? Existuje číslo šest? Hershovitz a jeho kluci se ale věnují i závažnějším tématům. Zkoumají tresty, autoritu, sex, pohlaví, rasu, povahu pravdy a poznání a existenci Boha. Pomáhají jim skuteční filozofové, jak slavní, tak téměř neznámí. A ukazují, že když budeme naslouchat dětem a přemýšlet s nimi, můžeme se všichni hodně naučit.

Hershovitz nás vyzývá, abychom děti podporovali v jejich filozofických dobrodružstvích. Ale nejen to – vybízí nás, abychom se k nim přidali, abychom se stali lepšími a zdravě kritickými mysliteli a znovu prožili kousek z dětského úžasu nad světem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro největší (12+)
Nakladatelství: JOTA
Autor/ka: Scott Hershovitz
ISBN: 978-80-7689-299-6
Rok vydání: 2023
Podrobnosti: vázaná, 145x210 mm, 431 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: