Bibliodiverzita: Manifest nezávislé nakladatelky

299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024

Kniha australské spisovatelky a feministické nakladatelky Susan Hawthorne Bibliodiverzita: Manifest nezávislé nakladatelky. Kniha čtrnácti esejů představuje nemainstreamový pohled na vydavatelskou praxi.


Kniha pokládá řadu důležitých otázek: Jaký je dnes ve společnosti status nezávislých nakladatelů, co se od nich očekává? Jaké úkoly a poslání mají v globálně řízené ekonomice? Jak se v 21. století chovají obří knižní korporace, a co je toho důsledkem? Přežijí v budoucnu knihy, které se dělají pomalu a s přesvědčením? Jaké jsou možné strategie udržení nezávislé knižní kultury při životě? Jaký význam přinášejí do vydavatelské praxe neprivilegované skupiny? Jak se mění vydavatelská činnost v kontextu digitalizace? Jak se v knižní produkci odráží téma uspokojování mas? Susan v esejích zúročuje třicetiletou praxi nakladatelky v anglofonním světě a do textů silně promítá také svoji feministickou perspektivu. Eseje se proto věnují i tématům pornografie, rekolonizace, monokultury, násilné unifikace a asimilace, zároveň potřebě diverzity nebo zachování specifik lokálnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Bibliodiverzita je komplexní soběstačný systém vyprávění, psaní, vydávaní a jiné produkce ústní slovesnosti a literatury. Spisovatele a producenty lze přirovnat k obyvatelům ekosystému. Bibliodiverzita přispívá k prosperující, živé kultuře a ke zdravému ekosociálnímu systému. O bibliodiverzitě je užitečné uvažovat jako o perspektivě zdola. Ko­řeny kultury jsou stejně jako kořeny starých stromů v úrodné půdě velmi hluboké. V průběhu času vznikla bohatá vrstva vědění, a ne­může-li strom do této půdy zapustit kořeny, uhyne kvůli nedostatku živin. Strom však není na světě sám. Vzájemnými vztahy je provázán s množstvím organismů, rostlin a zvířat kolem sebe.“

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní poklady
Autor: Susan Hawthorne
Nakladatel: wo-men
Překlad: Sylva Ficová
ISBN: 978-80-905239-9-9
Rok vydání: 2018
Podrobnosti: vázaná, 131×199 mm, 94 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: