Matylda a Růžovej vlk

365 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Matylda je normální holka, jen má místo psa vlka. Růžovýho. Vlk mluví, bydlí na hausbótu a vážně miluje chlebíčky. Společně si užijí spoustu legrace, akce, ale i lenošení. Čeká je přepadení piráty, setkání s polární vlčicí, výlet na filmový festival i do městské kanalizace. Podá Růžák důkaz existence UFO? A bude Matylda někdy spokojená?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Petra Josefína Stibitzová

Když byla malá, táta jí a bráchovi před spaním často vyprávěl o Růžákovi, ale nikdo si už nepamatuje, o čem to vyprávění vlastně bylo. Když vyrostla, vystudovala Ilustraci a grafiku na pražské UMPRUM. O pár ilustrovaných knížek a komiksů později se jí naskytla příležitost vytvořit komiks pro časopis Raketa. A tak ve spolupráci s Janou Šrámkovou vznikly příběhy o Matyldě a Růžovým vlkovi. Mimo jiné taky nakreslila komiks o Sidonii Nádherné nebo ilustrovala ptačí trilogii o holubu Kolumbovi a jeho rodině. Teď tráví hodně času s dvouletým synkem Johanem a vypráví mu na dobrou noc.

 Jana ŠRÁMKOVÁ

Odjakživa má nejradši příběhy, ve kterých vystupují mluvící zvířata. Její tři děti ale zase chtějí příběhy o dětech, jako jsou ony. A tak ji nadchlo, že může s Petrou Josefínou Stibitzovou pracovat na komiksu, kde se potkává obojí dohromady – normální holka s mluvicím vlkem. Ostatně vyzkoušet si psaní komiksu byl její sen. Kromě knížek pro dospělé a pro děti totiž ráda píše kde co, třeba filmové scénáře, písňové texty nebo operní libreto. Kdo ví, co ji napadne příště, až se zas bude toulat se psem po Vysočině – což dělá asi tak dvakrát denně. V nakladatelství Labyrint vydala dvě pohádkové knihy Putování žabáka Filemona a Zuza v zahradách.

Doplňkové parametry

Kategorie: Komiksy pro děti
Autor: Jana Šrámková, Petra Josefína Stibitzová
Nakladatel: Labyrint / Raketa
ISBN: 978-80-88378-25-9
Rok vydání: 2023
Podrobnosti: vázaná, 190×250 mm, 112 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: