Námořník & Pekka

360 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
25.7.2024

Jednou ráno Námořník nemůže za nic na světě najít svetr, a tak se rozhodne, že si půjde do města koupit nový. Jeho pes Pekka ho samozřejmě doprovodí. Po cestě potkají smutného klauna, který ztratil trumpetku, a paní Jacksonovou a taky se jim rozbije auto... Ve městě zajdou vybrat svetr, Pekka si odskočí ke kadeřníkovi a Námořník pro nějaké nové tetování. Tak nějak ve zkratce probíhá ouvertura prvního dílu „nejpůvodnější dětské knihy v původním slova smyslu“ jak píše Juraj Horváth. „Je neodkoukaná, neokoukaná — ve které dětské obrazové knize stihnou hrdinové zajít na mši i k tatérovi?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Navíc když jeden z nich je pes. A ač je autor ze Stockholmu, dýchne na vás spíš jih!“ Překvapivá a nekonformní logika i výtvarný výraz, spojení kresby, koláže a prvků komiksu, skutečná lidskost tří hlavních hrdinů – bodrého a laskavého Námořníka, mluvícího pejska Pekky a černošky paní Jacksonové, která zpívá v gospelovém sboru, a naprosto nepodbízivý smysl pro humor, to vše najdete v této velmi současné a přitom „odvěké“ knížce pro malé (ale rozhodně i velké) čtenáře.

Jockum Nordström se narodil v roce 1963 ve Stockholmu. Je jedním z nejznámějších současných umělců. Zastupuje ho vyhlášená newyorská galerie David Zwirner a velkou přehlídku jeho prací uspořádalo v roce 2013 muzeum moderního umění a art brut v Lille (All I Have Learned and Forgotten Again). Jeho umění je však skromné, domácí, intimní. Kreslí, maluje, vystřihuje a vytváří modely z papíru a z nalezených materiálů a také píše. Společně s malířkou Mamma Anderson žije a pracuje ve Stockholmu. Ucelený portrét Jockuma Nordströma vyšel v Revolver Revue č. 99

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro malé děti (3-6)
Autor: Jockum Nordström
Ilustrace: Jockum Nordström
Nakladatel: Baobab
ISBN: 978-80-7515-006-6
Rok vydání: 2015
Podrobnosti: vázaná, 200x240 mm, 104 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: