Poštou havraní

189 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Nádherná kniha plná poezie, která vznikla na základě ilustrací Pavla Čecha. Radek Malý tentokrát postupoval opačně – ke kresbám ilustrátora Pavla Čecha skládal básně.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pavel Čech je malíř. A hasič. A Indián. A kromě toho taky spisovatel, táta a ještě spoustu dalšího. Ale právě to, že je malíř, je pro tuhle kníž­ku důležité. Pavel Čech je malíř a jeho obrazy jsou okna do jiných světů, které je radost prozkoumávat.

Tak nějak mi přišlo líto, že některé ty obrazy, které toho tolik říkají, zůstanou u malíře v ateliéru a případně u někoho doma na zdi. A vzpo­mněl jsem si na Františka Hrubína a Jana Skácela, kteří napsali hned několik knížek básniček k obrázkům Josefa Čapka. Nebo na Jaroslava Seiferta a jeho básně k obrázkům Mikoláše Alše a Josefa Lady. Anebo do třetice na Josefa Bruknera, který svými verši v knize Obrazárna opentlil celou galerii světového umění. A tak jsem ty Pavlovy obrázky, které mi toho šeptaly nejvíc, zkusil dopovědět.

Copak dopovědět, prostě jsem zkusil napsat ve verších, co jsem v nich – taky – četl. Protože ty obrazy vyprávějí. Každému vyprávějí něco trochu jiného a tomu se říká umění.

Ze všeho nejraději bych byl, kdybyste slyšeli, jak si ty obrazy s těmi básničkami povídají.

Radek Malý z předmluvy ke knize.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Radek Malý
Ilustrace: Pavel Čech
Nakladatel: Petrkov
ISBN: 978-80-87595-68-8
Rok vydání: 2018
Podrobnosti: vázaná, 170×208 mm, 60 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: