Tomáš a kouzelný medvěd

290 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024

Přátelé Tomáš a Linda ze 4. C z horské vesnice Srní nemohou být více odlišní: Tomáš s Aspergerovým syndromem miluje přírodní vědy a nesnáší přestávky, Linda má ráda zvířata a často chodí s hlavou v oblacích. Spojuje je bohatý vnitřní svět, intenzivní prožívání a výlety do světa snů. Autorka prostřednictvím živých dialogů a citlivých popisů představuje odlišné způsoby myšlení a komunikace dvou různých charakterů. Pomocí akčního příběhu nenásilně vysvětluje čtenářům, v čem se liší děti s Aspergerovým syndromem, jak vnímají realitu, jaké mají potřeby a preference. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Do světa fantazie se Tomáš s Lindou přesouvají nejen ve dne, ale především v noci prostřednictvím knih uložených pod polštářem. Společně se vydávají do poetické zimní krajiny za medvědem Björnem a sobem Magnusem, kterého jako laskavého průvodce pro Tomáše do knihy přikreslila všímavá Linda. Díky snovému prožitku se Tomáš lépe vyrovnává s výzvami reálného života jako naučit se bruslit nebo zúčastnit se maškarního plesu.

Příběh o přátelství mezi Lindou a Tomášem chlapcem s Aspergerovým syndromem – mluví i o tom, že nikdo nechce být sám a že s trochou trpělivosti a kreativity je možné získat skvělého kamaráda.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Zuzana Csontosová
Ilustrátor: Marta Matus
Nakladatelství: Pasparta
ISBN: 978-80-88429-99-9
Rok vydání: 2024
Podrobnosti: vázaná, 165 × 227 mm, 92 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: