Tuze hladová housenka

229 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
30.5.2024

Legendární příběh jedné housenky, která se promění v motýla - předtím však toho musí spoustu sníst a ochutnat. Kniha Erica Carla poprvé vyšla v USA v roce 1969. Od té doby se do ní zamilovalo spoustu dětí i dospělých. Radujeme se, že knihu máme k dispozici i v češtině. Eric Carle pracuje s koláží a technikou lepení barevných papírků. 

Děti se díky knížce naučí a také si procvičí: 

  • ovoce, zeleninu a různé druhy potravin
  • barvy a počítání
  • životní cyklus motýla

Detailní informace

Detailní popis produktu

Eric Carle je jedním z nejuznávanějších autorů současné dětské literatury a jeho příběh o nenasytné housence je jeho nejznámějším dílem. Knížka byla přeložena do více než 50 jazyků a prodalo se jí přes 33 milionů výtisků.

K popularitě Tuze hladové housenky přispívá jednoduchý text, který opakujícími se větnými frázemi naučí děti počítat, rozpoznávat ovoce a jiné dobroty a nakonec jim ukáže i jeden z nejkrásnějších přírodních jevů, který má v dětských očích podobu zázraku.

Práce Eric a Carla jsou snadno rozpoznatelné svéráznou technikou koláže, pestrými barvami a obrázky, do kterých se zamilujete na první pohled. Knížky jsou graficky nesmírně zajímavé, humorné a kreativní. V Tuze hladové housence jsou použity i neobvyklé techniky tisku, což dělá knížku ještě přitažlivější a dává prostor pro různé interaktivní hry.

Tuze hladová housenka je autorovou první knížkou, která se objevuje v českém překladu. Jak moc může být hladová jedna malá housenka, která se právě vylíhla z vajíčka? Věřte nebo ne, snědla by klidně celý svět! A když ne celý svět, tak aspoň všechno, co jí v tom světě přijde do cesty. A toho není zrovna málo: různé druhy ovoce, dort, zmrzlina, kyselá okurka, lízátko nebo klobása. Nedivme se proto, že ji po tom přecpávání nakonec rozbolí bříško. Rozhodne si, že v neděli bude držet půst a k obědu si dá jenom zelený lístek. Potom se pro jistotu na nějakou dobu zakuklí. A co se stane pak? Kdo vyleze z kukly? Bude to zase ta tuze hladová housenka, která se nám mezitím „zažrala“ do srdce?

Doplňkové parametry

Kategorie: Klasická leporela
Autor: Eric Carle
Ilustrace: Eric Carle
Nakladatel: Zelený kocúr
ISBN: 978-80-89761-41-8
Rok vydání: 2018
Podrobnosti: leporelo, 127×180 mm, 24 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: