Zimní drak

249 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
18.4.2024

Odletí Zimní drak a udělá místo jaru?

Zimní draci v zemi na konci světa se každou zimu starají, aby zima vypadala jak má: čechrají mraky, aby z nich vydatně sněžilo a vysílají nad hory proudy studeného vzduchu. Na jaře se pak seberou a odlétají pryč - a zimu berou s sebou. Až na jednoho.Ten si totiž poranil křídlo a jenom bezvládně leží na střeše domu holčičky a její rodiny. Zimu nemá kdo odnést, jaro nepřichází. Aby se drak udravil a odlétl, bude potřebovat, aby mu holčika pomohla. Dokáže to? Překoná svůj strach a vztek?

Kniha o tom, že poté, co nahlédneme za náš vlastní strach, najdeme někdy jen smutek a bolest někoho jiného a že z naší ochoty někomu pomoci může vykvést nové jaro.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha vyhrála ve Vídni v roce 2014 Cenu poroty za knihu pro mládež udělovanou rakouským ministerstvem školství, umění a kultury. Byla též zařazena do užšího výběru Rakouské ceny za literaturu pro děti a mládež. Příběh o soucitu, lásce a naději pro děti od 6 let.

Troon Harrison původem z Kanady, je mezinárodně uznávanou spisovatelkou píšící v několika jazycích. Pracovala jako redaktorka a učitelka tvůrčího psaní, nyní je spisovatelkou na volné noze. Její tvorba zahrnuje více než 40 titulů různých žánrů a některé z nich se staly základem animovaných filmů.

Andrea Offermann pochází z Kolína nad Rýnem. Výtvarnou tvorbu vystudovala v Kalifornii. Dětské knihy ilustruje od roku 2006 a její tvorba provází mnoho titulů pro děti i mladé dospělé.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Troon Harrison
Ilustrátor: Andrea Offermann
Nakladatelství: Portál
ISBN: 978-80-262-2143-2
Rok vydání: 2024
Podrobnosti: vázaná, 159 × 257 mm, 48 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: