Byla jedna moucha

299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.5.2024

Rudolfína je moudrá moucha, která už leccos prožila. Helenka je veselá a podnikavá holčička, zvědavá na celý svět. Ptá se na spoustu věcí, které by dospělému mohly připadat nepodstatné nebo banální – ale mouše naštěstí ne. A taková malá moucha ví o světě ledacos. Vidí totiž i tam, kam lidské oko nedohlédne: ví, kam se ztratil jiskřivý bílý kamínek, kam se zakutálel míč, kde uvízl papírový drak i kudy vede cesta z lesa. Ví, jaké poklady se skrývají v zemi a na cestě, a zná i spoustu malých příběhů dětí a dospělých. A protože je moudrá, ví také, že někdy je lepší si něco přát než to mít, že každý má své malé tajemství, že strach je k ničemu, že na každý smutek existuje lék, že některá přání jsou hloupá a někdy se věci dějí lépe, než bychom si mohli přát. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Byla jedna moucha je další z nádherných poetických příběhů Daisy Mrázkové, které chytnou za srdce čtenáře každého věku. Citlivě dodávají naději, útěchu, dobrou náladu a lásku k životu a světu. 

"Co vidíš, když se díváš všema očima zároveň, Rudolfíno?
Když se dívám všema očima zároveň, vidím celý svět.
Jaký je?
Rudolfína se zadívala na svět a dívala se dlouho a přísně.
Helenka už myslela, že odpověď nepřijde snad nikdy.
Ale přece přišla.
Je báječný, řekla moucha. Věř mi nebo ne, je báječný."

 

Daisy Mrázková (1923-2016), osobitá malířka a spisovatelka nejen pro děti, ve svých knížkách prolíná lyriku s epikou. Na osudech dětí, zvířátek, přírody nebo věcí seznamuje čtenáře se světem kolem sebe, se základními otázkami života. Svět jejích hrdinů je křehký, plný drobných událostí: věci mají své osudy, které jsou dětskými hrdiny prožívány intenzivně jako jejich vlastní. Z každého příběhu je cítit lidská účast, vztah k věcem, přírodě, lidem. Autorka objevuje v dětech to vzácné, co se pak časem a věkem zasouvá na dno lidského nitra: něhu, cit, touhu po volnosti, smysl pro čest a spravedlnost. Svým čtenářům se nepodbízí, jen jim vypráví, sděluje, učí je vidět, slyšet, cítit a rozumět. Svými knihami jakoby hledala cestu z citové chudoby dnešního světa.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Daisy Mrázková
Ilustrace: Daisy Mrázková
Nakladatel: Baobab
ISBN: 978-80-7515-091-2
Rok vydání: 2020
Podrobnosti: vázaná, 205x215 mm, 80 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: