Co dělají pocity

349 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.4.2024

Vezměte děti na výpravu do světa citů, pocitů a emocí. Nečekejte však žádné barvy. Naopak, paleta něžných ilustrací Alexandry Zającové je příjemně neutrální, měkce šedá, růžová či modrá. O to více vyniká to, co autorky chtějí sdělit. Z pocitů totiž stvořily zvláštní bytůstky — malé, velké, roztomilé i strašidelné —, které si žijí vlastním životem v našem nitru.

Radost skáče na trampolíně, vztek vybuchuje, smutek se choulí v dece, trpělivost pěstuje růže, strach dělá, že není… láska rozsvěcuje.

To, co tyto bytůstky dělají, vystihuje hlubokou podstatu daného pocitu a neobvyklým způsobem jej tak dětem přibližuje. Půvabné ilustrace doprovázené krátkými poetickými texty vybízejí k otázkám a hledání odpovědí. Emoce tu nejsou ani hodnoceny, ani nijak klasifikovány, prostě jen jsou a jednají. Přesně tak jako v každém z nás.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tina Oziewiczová (nar. 1971) je autorka dětských knih, literární vědkyně a překladatelka, absolventka oboru filozofie a anglická filologie na Vratislavské univerzitě. Knížka Co dělají pocity? (2020) zaznamenala v Polsku ihned po vydání velký úspěch a práva na její vydání byla prodána do dvanácti zemí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Naučné knihy pro nejmenší
Autor: Tina Oziewiczová
Ilustrace: Aleksandra Zającová
Nakladatel: Host
Překlad: Anna Halfarová
ISBN: 978-80-275-0798-6
Rok vydání: 2021
Podrobnosti: vázaná, 205×255 mm, 66 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: