Co je to řeka?

395 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Krásně ilustrovaná kniha o řekách a jejich bohatém propojení s námi. Vnučka se svou babičkou na imaginární výpravě objevují tajemství řek, setkávají se s poutníky i dobyvateli, kouzelnými říčními delfíny nebo jesetery staršími než dinosauři, loví ryby, koupou se a zkoumají mnoho dalších věcí. Řeka je jako nit, vytváří na zemském povrchu nádherné obrazce, oživuje krajinu i naše vědomí a především — vypráví příběhy. Díky ní se potkávají různá místa, časy i lidé.

Kniha čerpá ze zeměpisných, historických a mytologických odkazů i osobních postřehů a spojuje faktografii s poetickým vyprávěním. Řeky nám neustále připomínají, že všechno v životě má dva břehy, a ať jsme na kterémkoli, můžeme být dobrými sousedy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Monika Vaicenavičienė (*1991) je ilustrátorka a autorka knih z Litvy. Vystudovala Akademii umění ve Vilniusu a Univerzitu umění, řemesel a designu Konstfack ve Stockholmu. Její kniha CO JE TO ŘEKA? (2019) vyšla po celém světě a získala řadu mezinárodních ocenění včetně Premio Andersen 2020. Monika pracuje a se svou rodinou žije ve Vilniusu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Monika Vaicenavičienė
Ilustrátor: Monika Vaicenavičienė
Nakladatelství: Labyrint/Raketa
ISBN: 978-80-86803-83-8
Rok vydání: 2023
Podrobnosti: vázaná, 258×285 mm, 40 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: