Dobrodinec Báruch

Tip
299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.4.2021

Pohádky Ilse Weberové, které pro děti napsala v první polovině dvacátého století, přinášejí zábavu i poučení. Dobrý skutek je v nich vždy bohatě odměněn, lež a nespravedlnost jsou potrestány. Ožívají v nich prorok Eliáš, krásná Ráchel a blázen Jankl, anděl Rafael, moudrý Mendel Rosenbusch či napravený lakomec Báruch. Autorka čerpala inspiraci v biblických příbězích, v obyčejích a hodnotách židovského náboženství a židovských tradicích. Pohádky jsou napsány s neobyčejnou vnímavostí a porozuměním pro dětskou duši, uvádějí dětského čtenáře do všech lidských prožitků, seznamují ho s protiklady obětavosti a sobectví, dobra a zla, odvahy a zbabělosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve slovníčku českého vydání se dozvíte, kdo byl prorok Eliáš, co znamená Tóra, Chanuka, drejdl a další pojmy židovských tradic.

Knížku ilustrovala Lenka Jasanská, jejíž obrázky doprovodily i Himálajské pohádky (Zlatá stuha 2013 za nakladatelský počin), ProPánaKrále! Jana Vladislava (zařazena do katalogu Nejlepší knihy dětem 2013/2014) a Švédské pohádky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro malé děti (3-6)
Autor: Ilse Weberová
Ilustrace: Lenka Jasanská
Nakladatel: Verzone
Překlad: Zlata Kufnerová
ISBN: 978-80-87971-04-8
Rok vydání: 2015
Podrobnosti: vázaná, 190×200 mm, 96 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: