Dort pro Fiškuse

359 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024

Pettson s Fiškusem se po mnoha letech vrátili na pulty knihkupectví! A to v příběhu Dort pro Fiškuse, který v češtině vychází úplně poprvé. Díky Nakladatelství Host se příběh této slavné švédské dvojice může konečně objevit v knihovničce dětí. 

Dort pro Fiškuse je úvodní kniha úspěšné švédské série spisovatele a ilustrátora Svena Nordqvista, která poprvé vyšla před 35 lety a byla přeložena do 55 jazyků! Děda Pettson se v ní rozhodne svému kocourovi Fiškusovi upéct tradiční palačinkový dort. A i když je v receptuře poměrně zběhlý - narozeniny přece kocour slaví třikrát do roka - tentokrát se jim bude do cesty stavět jedna překážka za druhou. Ti dva si však poradí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ten Fiškus se ale má. Slaví narozeniny třikrát do roka. Ptáte se proč? No přece protože je to náramná legrace! A o tu není v domácnosti dědy Pettsona nikdy nouze. Ani když se peče palačinkový dort. 

Na dort je potřeba vejce, mléko, cukr, špetka soli, máslo… a mouka. Ale kde je mouka? Doma rozhodně ne — ani ve spíži, ani v šatní skříni, a dokonce ani ve sporáku. Pettson pro ni musí zajet do obchodu. Jenže kolo má píchlou zadní duši, nářadí je v zamčené dílně a klíč je… klíč je… Zeptejte se Fiškuse kde! Už teď je jasné, že upéct palačinkový dort nebude jen tak.

Zaručeně to ale bude zábava. Doslova na každé ilustraci objevíte minimálně jeden vtípek, často hned celou kopu. V květináči na okně rostou houby, mezi cedníky v kuchyni visí brýle, v kůlně na šňůře se suší miniaturní fusekle, na louži pod okapem si kdosi vybudoval molo pro lodičku, zatímco Pettsonův dům obrůstají maliny o velikosti melounů. Vítejte ve světě fantazie, ve kterém je možné všechno a který děti (a nejen ony!) milují. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro malé děti (3-6)
Autor: Sven Nordqvist
Ilustrace: Sven Nordqvist
Nakladatel: Host
Překlad: Jana Chmura-Svatošová
ISBN: 978-80-275-0131-1
Rok vydání: 2020
Podrobnosti: vázaná, 216×303 mm, 32 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: