Jefferson

299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
30.5.2024
Když se mladý ježek Jefferson vypraví do svého oblíbeného holičství, aby si dal zarovnat frizúru, netuší, že se jeho život v jediné minutě obrátí vzhůru nohama. To, co zatím znal jen z dobrodružných románů, se stane skutečností. Je nespravedlivě obviněn z vraždy, musí se skrývat a pak pátrat po stopách skutečného viníka, které ho zavedou až do země lidí. Naštěstí má dobré přátele a rozum v hrsti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V této strhující a zároveň humorné detektivce, kterou oblíbený autor velkých příběhů Jean-Claude Mourlevatvěnoval svým dětem, se čtenáři neformálně dozvídají o podivných lidských praktikách, které nejsou ke zvířecímu světu zrovna spravedlivé, o tom, jak mnoho zmůže síla přátelství, i o tom, že nejlíp si poradí ten, kdo je pevně rozhodnut potřít nespravedlnost a má pro strach uděláno! 
 
Jean-Claude Mourlevat se narodil v roce 1952 v rodině mlynáře v Ambertu v Auvergne. Studoval ve Štrasburku, v Toulouse, v Bonnu a v Paříži, několik let učil němčinu a pak se stal hercem a divadelním režisérem. S němou klaunerií pro jednoho herce nazvanou Guedoulde procestoval Francii a řadu dalších zemí. Od roku 1997 se věnuje psaní. Nejprve psal povídky, první román La Balafre (Šrám) vydal v roce 1998. Od té doby jeho knihy šťastně přibývají, povzbuzovány čtenáři, kritikou a literárními cenami. U nás se překladům jeho knih pro děti Zimní bitva (Baobab 2008) a Řeka, která teče pozpátku (Baobab, 2016) dostalo velkého čtenářského úspěchu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Jean-Claude Mourlevat
Ilustrace: Antoine Ronzon
Nakladatel: Baobab
Překlad: Hana Zahradníčková
ISBN: 978-80-7515-103-2
Rok vydání: 2019
Podrobnosti: brožovaná, 158x222 mm, 240 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: