Malý humorista

298 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Antologie novodobé dětské lidové slovesnosti zahrnuje nejrůznější folklorní žánry od hádanek a rébusů přes verše, písně a pohádky až po škádlivky, jazykové hříčky, nebo dokonce i humoristické hry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společným znakem textů z dlouholetého folklorního sběru je žertovné ladění. Také proto je publikace stylizována do podoby »příručky« pro malé humoristy (podobně jako již existuje Malý chemik či Malý přírodovědec). Kniha tak velmi hravou formou seznamuje děti s pestrostí a šíří lidové slovesnosti, s bohatstvím češtiny i variabilitou lidového humoru. Každá kapitola v podobě »lekce« obsahuje základní poučení o jednotlivých žánrech.

Vtipná sbírka navazuje na oblíbený, podobně koncipovaný svazek Jana Nejedlého Mistr sportu skáče z dortu (Meander 2014). Mimořádně zdařilé výtvarné řešení této knihy v podání Jaromíra Plachého bylo nominováno na cenu Zlatá stuha 2015 v kategorii Knihy pro mladší děti. Tentýž výtvarník (ilustrátor, filmař a animátor) ztvárnil svým nezaměnitelným groteskním stylem i výtvarný doprovod této antologie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Jan Nejedlý
Ilustrace: Jaromír Plachý
Nakladatel: Meander
ISBN: 978-80-87596-90-6
Rok vydání: 2016
Podrobnosti: vázaná, 172×173 mm, 184 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: