Strom života

345 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Darwin celý život litoval, že neumí malovat. Zato uměl psát a tak se Petr Sís nechal inspirovat zejména jeho sugestivními popisy. Z úžasně propracovaných obrázků, rozsáhlých úryvků z deníků, náčrtků a map dal dohromady brilantní úvod ke studiu Charlese Darwina a jeho evoluční teorie. České vydání Stromu života se dočkalo třech dotisků. Publikace byla oceněna v soutěži Nejkrásnější knihy České republiky a získala cenu Spolku grafiků Hollar za nejkrásnější ilustrace.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Petr Sís (1949) je mezinárodně uznávaný autor knih pro děti, ilustrátor, grafik a tvůrce animovaných filmů, který za svou celoživotní tvorbu obdržel Cenu Hanse Christiana Andersena. Svět Petra Síse je světem fantazie, velkých putování a dobrodružných cest, vzpomínek i snů. Hrdinové jeho knih jsou dobrodruzi, snílci, odvážní vzduchoplavci, mořeplavci, cestovatelé – ti, kteří měli odvahu svobodně se rozhodovat, tvořit, snít a posouvat hranice lidského poznání.

Kniha Strom života vyšla poprvé na podzim roku 2003 v New Yorku a v roce 2004 získala zlatou medaili (Ragazzi Award) na Mezinárodním veletrhu dětské knihy v Boloni. Po americkém a českém vydání vyšla v dalších 30 zemích po celém světě.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro větší děti (7-11)
Autor: Petr Sís
Ilustrace: Petr Sís
Nakladatel: Labyrint / Raketa
Překlad: Viktor Janiš
ISBN: 978-80-86803-36-4
Rok vydání: 2015
Podrobnosti: vázaná, 238x312 mm, 50 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: