Matylda

249 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Matylda Kazisvětová je geniální. Uměla plynně mluvit, když jí ještě nebyly ani dva roky, a ve čtyřech už četla Nadějné vyhlídky od Charlese Dickense. Jela do Afriky s Ernestem Hemingwayem a do Indie s Rudyardem Kiplingem – cestovala po celém světě, a přitom seděla ve svém pokojíčku v anglické vesnici. Většina dospělých v jejím okolí ji přesto ignoruje nebo si myslí, že děti jsou „jakési strupy“. I rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda inteligentní a nadaná dívka a oni jsou hloupí. Matylda naštěstí zjistí, že vládne velmi zvláštním druhem kouzelné moci!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roald Dahl byl britský romanopisec, scenárista a povídkář norského původu, který se do popředí dostal ve čtyřicátých letech 20. století a stal se jedním z nejprodávanějších autorů na světě. Mnoho jeho děl včetně Matyldy bylo také zfilmováno. 

Světy Roalda Dahla jsou obecně naplněny fantazií, laskavým humorem a neskutečnými kouzelnými dobrodružstvími. Autor byl úžasným vypravěčem, a tak i z nečtenářů se po setkání s Matyldou či třeba Karlíkem stanou velcí čtenáři.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příběhy a pohádky
Autor: Roald Dahl
Ilustrace: Quentin Blake
Nakladatel: Pikola
Překlad: Jitka Herynková
ISBN: 978-80-242-5669-6
Rok vydání: 2017
Podrobnosti: vázaná, 134×208 mm, 248 stran
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: